Díky tříleté pomoci investiční skupiny DRFG Cesta 121 mohla využívat automobil Škoda Yeti k zajištění péče o stárnoucí kněze v těžko dostupných lokalitách. „Ušetřilo nám to nemalé finanční prostředky a i díky tomu jsme se nyní, po uplynutí tříleté smlouvy, mohli rozhodnout vůz odkoupit,“ říkají zástupci Cesty 121. Jedním z významných podporovatelů byla dceřiná společnost skupiny DRFG - FINEST Invest, která podala pomocnou ruku. Na důvody jsme se zeptali Aleny Trčkové.

Čím vás Cesta 121 oslovila? Proč jste se jí rozhodli pomoci?
Cesta 121 nás oslovila primárně třemi způsoby. Prvním bylo její představení z úst našeho přítele Davida Macka. Druhým záměr této organizace – jednoduše se starají o ty, na které se v moři potřebných mnohdy zapomíná. A třetím bylo zosobnění předsedy Cesty 121 velmi přátelským a lidským Toníkem Randou. Vnímáme, že úspěch a pomoc by měly jít ruku v ruce. S ohledem na to, že naši klienti jsou i z církevního prostředí, bylo logickým krokem upínat náš zrak i tímto směrem.
Nepomohli jste jen finančně, ale Cestě 121 jste dodali i nedostatkové respirátory.
Cítíme, že přes negativní zkušenosti spojené s koronavirem nám toto období přineslo silnější vnímání potřeb ostatních a vzájemnou sounáležitost, která se, myslím, začala ze společnosti a mezilidských vztahů vytrácet. Tím, že jsme s Cestou 121 spolupracovali již v minulosti a respirátory jsme měli v té době k dispozici, bylo jasné, kam poputují…
V církevním prostředí začínáte být známí a vaše služby se těší stále větší oblibě. Čím se vaše skupina zabývá? S kým aktuálně spolupracujete?
Investiční skupina DRFG se zaměřuje především na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Všechny tyto tři oblasti se v nedávné i současné době ukázaly jako velice stabilní, neboť v oblasti nemovitostí se orientujeme především na prodejny s potravinami, drogerie či lékárny, které byly potřebné i během této krize. A o obrovském významu telekomunikací v posledních měsících netřeba mluvit. Specializací naší dceřiné společnosti Finest Invest je především správa kapitálu obcí, církví, družstev a firem. Konkrétně z církevního prostředí jde například o ostravsko-opavské biskupství či Diecézní charitu Olomouc.
Pandemie koronaviru výrazně ovlivnila ekonomiku všech zemí. Jaká je to zpráva z pohledu investic? Vybízí spíše ke zdrženlivosti, nebo je lepší současný stav využít?
Pandemie nám opět ukázala, že s jistotou nelze říci zhola nic a je klíčové držet se základních pravidel. Je třeba více dbát na rizikový profil a zkušenosti konkrétního klienta. Náš typický klient je spíše konzervativnější povahy, což je v harmonii s naším typem produktů. Jako všechny krize i tato skýtá příležitosti k investování a právě nyní je vhodná doba. Jsou segmenty jako komerční nemovitosti či telekomunikace, kde jsou z pohledu mnoha odborníků dlouhodobě výnosné a udržitelné investiční příležitosti.
Celý rozhovor vyšel v Katolickém týdeníku Cesta 121, k přečtení ZDE>.